Panatinaikos pobijedio Budućnost u Podgorici

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su večeras u Podgorici od atinskog Panatinikosa 72:67 (18:15, 13:16, 19:16 i 22:20), u utakmici petog kola Evrolige.

Budućnost je tako upisala i peti poraz, dok je Panatinaikos zabilježio treći trijumf, uz dva poraza.

Pobjednik večerašnjeg duela odlučen je početkom posljednje četvrtine, kada je atinski tim trojkama Lukasa Lekavičijusa i Dešauna Tomasa poveo 56:49, sedam minuta prije kraja meča. Razlika je, par minuta kasnije, iznosila i 13 poena.

Budućnost je tri četvrtine bila ravnopravan rival, više puta bila je u vođstvu, posljednji put u 28. minutu (46:45).

Goste iz Atine do pobjede vodili su Tomas sa 14 i Joanis Papapetru sa 13 poena. U podgoričkom timu dvocifreni su bili Alen Omić sa 16 i Nikola Ivanović sa 12 poena.

Budućnost Voli će u narednom kolu, 9. novembra u Podgorici, igrati sa litvanskim Žalgirisom.