Košarkaši Panatinaikosa pobijedili su Marusi 82:79 u meču poslednjeg kola Top 16 faze i osigurali Partizanu drugo mjesto u E grupi, odnosno plasman među oprvih osam u Evropi.
Crno-bijeli će i treću sezonu zaredom igrati četvrtfinale Evrolige, a od ishoda utakmice sa Barselonom zavisi da li će u narednoj rundi imati prednost domaćeg terena i da li će im protivnik biti Makabi ili Real Madrid.
Odlučujuće poene za Panatinaikos postigli su Majk Batist posle solo prodora, odnosno Antonis Fotsis i Šarunas Jasikevičijus sa linije slobodnih bacanja.
Marusi je u završnicu ušao sa neriješenim rezultatom , ali su Džared Homan i Bili Kijs iskoristili po jedan od dva penala. Kijs je pri rezultatu 82:79 žestoko promašio trojku, međutim, sudije su 8,7 sekundi pre kraja ponovo dodijelile loptu Marusiju.
Stevan Nađfeji je zbunio cijeli auditorijum kada je krenuo pod koš, ali je posle povratne lopte iza linije od 6,25 metara postalo jasno kakva mu je bila namjera.
Kostas Kajmakoglu bio je potpuno sam, ali se lopta našla u rukama igrača Panatinaikosa, a sirena označila kraj utakmice.
Batist je bio najbolji kod Panatinaikosa sa 21 poenom i osam skokova, dok su Jasikevičijus i Šermadini ubacili su po 11, a Dru Nikolas deset. Kijs i Homan predvodili su Marusi sa po 69 poena.
Iako mu pobeda nije donosila ništa osim prestiža i časnog završetka takmičenja, PAO je uspeo da trijumfuje i pokaže na delu šta znači sportski moral i poštenje. Njegova pobeda dobija na značaju kada se zna da u timu nije bilo čak četvorice standardnih prvotimaca - Dijamantidisa, Spanulisa, Perperoglua i Pekovića!