Partizan prekinuo crni niz: Efes pao u dramatičnoj završnici

Košarkaši Partizana savladali su večeras u Beograd Efes 82:79 u 14. kolu Evrolige.

Izabranici Željka Obradovića tako su prekinuli crni niz od pet uzastopnih poraza u eliti.

Startnu petoruku Partizana činili su Dante Egzum, Džejms Naneli, Uroš Trifunović, Zek Ledej i Alen Smailagić.

Kod Efesa su počeli Vasilije Micić, Rodrig Buboa, Vil Klajburn, Amat Mbaj i Tibor Plajs.

Partizan je dosta dobro otvorio meč, krenuli su ofanzivno te su dosta dobro igrali i u odbrani. Imali su i veću prednost, ali je prva četvrtina zavšena sa +4 za Partizan (14:10).

Ipak, Efes se konsolidovao u drugoj četvrtini, dosta dobro odigrao u napadu i uspio da na poluvrijeme ode sa prednošću od +9 (28:37). Gosti su uspjeli da postignu čak 17 poena više nego u prvoj četvrini.

Treća četvrtina donijela je dosta drame. Efes je uspio da ostvari dvocifrenu prednost, ali onda dolazi do buđenja "crno-bijelih", koji uspijevaju da se vrate rezultatski i na posljednju pauzu odu sa pola koša zaostatka.

U posljednoj četvrtini sreća je bila na strani Partizana, koji je nakon dramatične završnice uspio da upiše pobjedu pred domaćom publikom i prekine crni niz.

Najefikasniji kod "crno-bijelih" bio je Eksum sa 18 poena, dok je kod gostiju najbolji bio Bobua sa čak 30 poena.