Poraz Partizana od Cedevite, Murić odlučio

Košarkaši Partizana izgubili su od Cedevite 76:71 (17:18, 25:12, 18:24, 16:17) u Beogradu u derbiju 12. kola ABA lige.

Zagrepčani su do trijumfa u hali "Aleksandar Nikolić" došli poslije neizvjesne završnice, kada je Markus Pejdž promašio zicer pola minuta prije kraja, a na drugoj strani bivši košarkaš Partizana Edo Murić pogodio trojku za nedostižnih +6.

Upravo poslije tog koša, na tajm-autu, dogodio se incident jer su navijači gađali tvrdim predmetima goste, što je dovelo do toga da igrači zajedno sa sudijama odu u svalčionicu, a posle pauze od 15 minuta i privedu meč kraju uz pražnjenje dijela tribine.

Murić je postigao 13 poena i najbolje pratio prvog strijelca utakmice Džejkoba Pulena koji je imao 19, dok je kod crno-bijelih Pejdž dao 14, a Novica Veličković i Džok Lendejl po 12.

Izabranici Andree Trinkijerija propustili su veliku priliku da se izjednače sa Cedevitom na trećem mjestu, pa sada hrvatski šampion ima dvije pobjede više.

Partizan u sljedećem kolu igra u Ljubljani protiv Olimpije 29. januara.