Poraz Zvezde u Podgorici, Budućnost ostala u igri za trofej

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u trećem meču finalne serije ABA lige od Budućnosti rezultatom 80:72.

Budućnost je ostala u igri za odbranom titule ABA lige i opstankom u Evroligi, pošto je pobijedila u meču u kojem je Zvezda imala meč loptu.

Zvezda je odigrala sjajno prvo poluvrijeme, vodila 12 razlike na krilima Kej-Sija Riversa, ali je u nastavku potpuno pala sa "praznim hodom" od čak devet minuta bez koša iz igre, sa tek pogođena po dva bacanja Filipa Čovića i Maika Cirbesa, i tako je ispustila prvu šansu da preotme Podgoričanima tron u ABA ligi. Rivers je završio utakmicu sa 19 poena, Bili Beron je dodao 12, dok je najefikasniji bio plej Budućnosti Noris Kol sa 20.

Podgoričani su obezbijedili i četvrti meč u seriji, koji će biti odigran za dva dana, u petak, na istom mjestu.