Poraz košarkaša Partizana u Ankari, šesti zaredom

Košarkaši Partizan poraženi su od Turk Telekom sa 77:72 u petom kolu grupe C Evrokupa.

Crno-bijeli doživjeli su šesti poraz u svim takmičenjima i crna serija samo je nastavljena utakmicom u Ankari.

Beogradski tim na ovom meču bio je bez glavnog trenera, pošto je Nenad Čanak u petak podnio ostavku, dok Andrea Trinkijeri još nije zvanično došao u Partizan.

Partizan je pretrpio i četvrti poraz u drugom po rangu evropskom košarkaškom takmičenju, dok je Telekom ostvario drugi trijumf.

Najefikasniji u poraženom sastavu bio je Vanja Marinković sa 28 poena, dok je dvocifren bio samo još Markus Pejdž sa 14 poena i četiri asistencije.

Kod domaćih Gebrijel je ubacio 16, 13 je postigao Kembel, dok su po 12 imali Lendsberg i Štimac, koji je uhvatio i osam lopti.

Ključni dio utakmice bile su prva i početak druge četvrtine kada su crno-bijeli izgubili priključak za turskim timom. U jednom trenutku razlika je bila plus 19, 33:14, dok je na poluvremenu rezultat bio 46:32.