Poraz košarkašica Srbije od Belgije u neizvjesnoj završnici

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je od Belgije 64:63 na startu međunarodnog turnira u Kortrajku.

U veoma neizvesnoj utakmici, izabranice Marine Maljković su imale prednost u većem dijelu, čak i dvocifrenu u prvom poluvremenu (25:37).

Na kraju je presudio šut za tri poena Belgijanki, koje su u drugom poluvremenu pogodile neke bitne šuteve, ali isto tako i veći broj uhvaćenih lopti.

Pobjednički pogodak za Belgiju postigla je Antonija Delare 23 sekunde prije kraja,a u posljednjem napadu Srbija nije uspjela da dođe do prilike da uputi šut prema košu.

Srbija će u Kortrajku odigrati još dvije utakmice - u subotu protiv Nigerije, odnosno u nedjelju protiv Portorika, a oba duela počinju u 17 sati.

Izabranice Marine Maljković pripremaju se za Evropsko prvenstvo koje 17. juna počinje u Valensiji.

Reprezentacija Srbije će u grupnoj fazi za protivnike imati timove Italije, Grčke i Crne Gore.

Mjesec dana kasnije, naše najbolje košarkašice igraće na Olimpijskim igrama u Tokiju, a protivnici u grupnoj fazi biće timovi Kanade, Španije i Koreje.