Real u posljednjoj četvrtini trojkama slomio otpor Zvezde

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras u beogradskoj Štark areni od Real Madrida sa 75: 60 (9:12, 18:21, 25:16, 8:26) u sedmom kolu Evrolige.

Beogradski tim poslije sedam kola ima skor od pet poraza i dva trijumfa, dok Real ima četiri pobjede i tri poraza.

Madriđane je predvodio Serhio Ljulj sa 16 poena i pet asistencija, a ispratili su ga Rudi Fernandes sa 12 i Valton Tavares sa jednim manjem.

U ekipi Crvene zvezde najbolju rolu pružio je Bili Beron sa 17 poena, dok je Lorenco Braun ubacio 13.

Posle stegnutnog starta obje ekipe, u nastavku se bolje snašao Real, kojem je pripala prva dionica.

Drugi dio igre donio je bolji igru crveno-bijelih, ali je ritam utakmice pratio i "kraljevski klub".

Zvezda je trojkom Bilija Berona u finišu četvrtine uspjeli da smanji zaostatak na četiri poena.

Drugo poluvriijeme izabranici Andrije Gavrilovića otvorili su odlično, a ruku za tri poena namjestili su Boriša Simanić i Ognjen Dobrić, čijimm poenima Zvezda ušla u egal.

Na kraju trećeg perioda Mohamed Faje ubacio je šut za tri poena, pa su crveno-bijeli u posljednjih 10 miniuta ušli s prednošću od tri poena.

U prvih pet minuta odlučujuće deonice, košarkasi Crvene zvezde nisu uspjeli da provuku loptu kroz koš, što su izabranici Pabla Lasa na pravi način iskoristili da sa sedam trojki riješe meč u svoju korist.

Ljulj, Rodriged i Kožer su bili na visini zadatka, što je Realu donijelo pobjedu od plus 15.