Šampion Toronto održao čas košarke Lejkersima

Košarkaši Toronto Reptorsa pobijedili su Los Anđeles Lejkerse 107:92.

Aktuelni šampioni najjače košarkaške lige na svijetu odigrali su defanzivno sjajnu utakmicu u kojoj su Lebrona Džejmsa i Entonija Dejvisa sveli na svega 34 poena kombinovano.

Reptorsi su utakmicu prelomili u drugom poluvremenu, tačnije u posljednjoj četvrtini koju su dobili 35:22.

Fenomenalnu utakmicu odigrao je plejmejker Toronta Kajl Lauri koji je za 35 minuta postigao 33 poena i uz to imao 14 skokova, osam asistencija i šut iz igre 50 odsto (8/16, 12/15 bacanja).

Laurija je pratio O Dži Anunobi sa 23 poena, Vanvlit sa 13 i 11 asistencija, dok se Sijakam ofanzivno mučio (5/17, 15 poena) međutim igrao je sjajnu odbranu.

Toronto timski odigrao je sjajan meč i još jednom je pokazao da je veoma ozbiljan u namjeri da odbrani titulu.

Lejkersi su poslije impresivne pobjede nad Klipersima potpuno podbacili. Džejms je imao 20 poena, 10 skokova i pet asistencija, a Dejvis sa 14 poena i mizernih 2/7 iz igre.

Dobra doprinos s klupe dali su Kuzma sa 16, Vejters sa 12 i Karuzo sa 11 poena i tri asistencije.

Košarkaši Los Anđeles Klipersa rutinski su pobijedili Nju Orleans Pelikanse – 126:103.

Klipersi su od starta utakmice nametnuli svoj ritam i već na poluvremenu je riješeno pitanje pobjednika (77:45)

Sjajne utakmice odigrali su Kavaj Lenard i Pol Džordž kombinovano ubacivši 52 poena. Pi Dži imao je 28, a "kandža" 24, šest skokova i pet asistencija.

Pelikansi su se ovim porazom još više udaljili od potencijalna borbe za plej-of i sada zaostaju četiri pobjede za osmoplasiranim Memfisom.

Razočaravajuće igra ekipa Alvina Džentrija, što govori podatak da je najefikasniji u porazu bio "ruki" Nikel Aleksandar-Voker sa 15 poena. Ingram je ubacio 14, Fejvors 12, a Zajon Vilijamson samo sedam poena za 14 minuta.