Sjajni Jokić nedovoljan za pobjedu Nagetsa

Košarkaši Denver Nagetsa doživjeli su neočekivani poraz od Bruklin Netsa 112:110.

Nikola Jokić konačno je odigrao odličnu utakmicu, nakon što je imao nekoliko zaredom u kojima je bio dosta ispod prosjeka.

Ipak, to nije pomoglo Nagetsima da dođu do pobjede jer je Karis Levrt postigao koš za pobedu u posljednjim sekundama meča.

Jokić je na terenu proveo 33 minuta i za to vrijeme je uspio da ostvari učinak od 37 poena, 21 skoka i tri asistencije i dve blokade, uz šut iz igre 14/22, a bacanja 8/10.

Centar Denvera je na ovom meču šutnuo više nego na prethodna četiri zajedno i raduje takav pristup. Nažalost Denver je ispustio pobedu pošto su vodili sa 110:106 u posljednjem minutu.

Bruklin su do trijumfa predvodili Rasel (23p i 5as), Alen (18p i 9sk), odnosno Levrt (17p i 5as). Kod Nagetsa još su se istakli Mari sa 16, Moris sa 15 i Milsep sa 11 poena i 11 skokova, dok je potpuno podbacio Heris – 4p uz 1/11 iz igre.

Denver je i dalje visoko plasiran na Zapadu sa skorom 9/3, dok je Bruklin takođe u gornjem domu sa 6/6.

Košarkaši 76ersa pobijedili su u Filadelfiji ekipu Šarlot Hornetsa nakon produžetaka rezultatom 133:132.

76ersi su se tako vratili u pobjednički ritam te pokazali da je nedavni poraz od Bruklin Netsa bio samo izuzetak, dok su Hornetsi poraženi nakon dva uzastopna trijumfa na domaćem terenu.

Nakon izjednačene prve četvrtine, domaći su fantastično odigrali drugu dionicu i na poluvremenu imali 15 poena razlike. Hornetsi su se tek probudili u posljednjoj četvrtini kada su sustigli 76erse i izborili produžetke. Ipak, na kraju nisu imali dovoljno sreće i snage za konačni preokret pa su domaći u dramatičnoj završnici slavili novu pobjedu.

Najbolji na parketu bio je Kamerunac Embiid koji je postigao 42 poena, a imao je i sjajnih 18 skokova. Podršku je imao u australijskom košarkašu Simonsu, koji je takođe ostvario dabl-dabl učinak (22 poena, 13 asistencija, osam skokova). Kod gostiju se istakao Voker s 30 poena, devet asistencija i sedam skokova.