Sjajno veče Bogdanovića i Bjelice u NBA

Košarkaši Sakramenta pobjedili su Portland rezultatom 107:99, a sjajno veče imali su srpski reprezentativci Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica.

Kingsi su pred svojim navijačima ostvarili četvrti trijumf u posljednjih pet utakmica i tako poslije lošeg početka sezone još jednom potvrdili da su u usponu forme, a najveće zasluge za pobjedu idu na adresu srpskog tandema.

Bogdanović je utakmicu počeo sa klupe, ali je već na poluvremenu bio najefikasniji sa 15 poena, dok je Bjelica dodao 12, odnosno njih dvojica su postigli 27 od ukupno 46 poena svog tima.

Kingsi su na odmor otišli sa tri poena minus (49:46), ali su treći period odigrali sjajno i taj dio meča su dobili 35:21 i praktično riješili pitanje pobjednika.

Raspoloženi Bogdanović je postigao 25 poena (8/19 iz igre, 3/8 za tri, 6/7 slobodna bacanja), što mu je rekord sezone, za 32 minuta, a imao je još 3 skoka i 10 asistencija i 4 ukradene lopte (najviše u sezoni u oba elementa).

Bjelica je pratio reprezentativnog kolegu zabilježivši rekorde sezone u broju koševa (19, 8/14 iz igre, 3/7 za tri) i broju skokova (12), uz 4 asistencije za 36 minuta.

Badi Hild je dodao 20, a Herison Barns 16 poena.

Kod Blejzersa koji su upisali već sedmi poraz Demijan Lilard je zabilježio 27 poena (6/10 iz igre, 2/5 za tri, 13/14 slobodna bacanja) i 5 asistencija, Si Džej Mekolum 24 (11/21 iz igre, 1/5 za tri), a Mario Hezonja 2 poena (1/4 iz igre, 0/1 za tri), uz 3 skoka i 2 asistencije za 22 minuta.