Srpski okršaj u Koloradu - Jokićev koš za produžetak, Bobi pobijedio

U noći između četvrtka i petka vidjeli smo srpski okršaj u Koloradu gdje je Dalas savladao Denver poslije produžetka rezultatom 124:117.

Na različitim stranama našli su se dvojica srpskih centara Nikola Jokić i Boban Marjanović, koji je ovog puta izvojevao pobjedu.

Jokić je ponovo bio centralna figura utakmice, sa fantastičnih 38 ubačenih poena, 11 skokova i 4 asistencije.

Međutim, ovog puta je ostao u sijenci Luke Dončića koji je takođe postigao 38 poena, ali i ostvario 13 asistencija i uhvatio 9 skokova.

U pravoj drami, najprije na isteku četvrte četvrtine Nikola Jokić je još jednom pokazao da je igrač za tijesne završnice.

Na -2 Denvera je preuzeo odgovornost i pogodio nevjerovatno težak šut za ulazak u produžetak.

Međutim, u dodatnih 5 minuta su Maveriksi odigrali mnogo bolje i na kraju upisali svoju 4. pobedu ove sezone.

Sada imaju skor 4-4, a Denver je ostao na tek 3-5.

Sjajnu rolu imao je i Boban Marjanović, koji je odigrao 16 minuta i upisao 12 poena, uz šut iz igre 5/7.

U ekipi Dalasa istakli su se i Ričardson i Fini-Smit sa po 14 poena.

U poraženom taboru, Jokića je pratio Džamal Marej sa 21 košem, a Geri Heris je dodao 15.