Košarka

Trinkijeri i Gordić: Da ponovimo energiju kao protiv Virtusa

Trinkijeri i Gordić: Da ponovimo energiju kao protiv Virtusa
Foto: Twitter/KK Partizan | Trinkijeri i Gordić: Da ponovimo energiju kao protiv Virtusa

Trener košarkaša Partizana Andrea Trinkijeri izjavio je da njegov tim protiv Cedevite Olimpije u 15. kolu ABA lige mora da odigra sa istom energijom kao protiv Virtusa u Evrokupu.

Crno-bijeli su u prvom meču Top 16 faze Evrokupa u punoj Areni pobijedili tim iz Bolonje 99:81 u najboljoj utakmici ove sezone.

"Pred nama je utakmica od velikog značaja za obje ekipe. Dolazi nam Cedevita Olimpija, tim od kojeg smo izgubili u prvom dijelu sezone i tim koji se bori za najviši plasman u ligi. Zbog toga, suvišno je govoriti koliko će važno biti da onu energiju koju smo na terenu i tribinama Arene vidjeli u srijedu, vidimo sutra ponovo", rekao je Trinkijeri za klupski sajt.

Plejmejker crno-bijelih Nemanja Gordić potencirao je iskustvo rivala, ali vjeruje u uspjeh Partizana.

"Oni su tim koji je pun iskusnih igrača. To su momci koji su igrali velike utakmice i osvajali mnogo trofeja do sada i sigurno je da znaju kako se igraju ovako važni mečevi. Sa druge strane, vjerujem da ćemo mi biti u stanju da odigramo slično kao protiv Virtusa, sa velikom energijom i da ćemo uz podršku naših navijača uspjeti da dođemo do pobjede", poručio je Gordić.

Utamica između košarkaša Partizana i Cedevita Olimpije igra se sutra od 19 sati u "Štark areni".

Najčitanije