}

Košarka

Turske zvijezde slomile “zmajeve“ u Zenici

Turske zvijezde slomile “zmajeve“ u Zenici
Foto: fiba.basketball | Turske zvijezde slomile “zmajeve“ u Zenici
E.S.

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Zenici u petom kolu kvalifikacija za Mundobasket od selekcije Turske (75:82).

Oslabljena BiH bez Jusufa Nurkića i Džanana Muse pružila je žestok otpor favorizovanim Turcima predvođenim Alperinom Šengunom, Tarikom Biberovićem, Čedijem Osmanom... Turska je zadržala maksimalan učinak, sada je na skoru 5-0, a "zmajevi" su na omjeru 2-3.

Pročitajte još:

Srbija preko Švajcarske do naredne runde kvalifikacija za SP

Turska je otpor BiH slomila sredinom posljednje dionice. Bh. tim je bio u igri i do posljednje minute, ali do preokreta nije mogao. U domaćoj selekciji blistao je Luka Garza sa 27 poena, a pratio ga je Amar Gegić sa 19. U pobjedničkoj ekipi Šehmus Hazer je imao 16, a Osman je postigao 15 poena uz 11 skokova, dok je Šengun upisao 14.

"Zmajevi" su osigurali drugu fazu, gdje će imati težak zadatak obzirom da se svi bodovi prenose. BiH u ponedjeljak igra protiv Srbije u Beogradu. 

 

Najčitanije