Tuzlaci ne daju vrh

Košarkaši tuzlanske Slobode u 19. kolu Lige Bosne i Hercegovine u "Mejdanu" su pobijedili Promo iz Donjeg Vakufa (90:70) i zadržali čelno mjesto na tabeli Lige Bosne i Hercegovine.

Tuzlaci su mnogo bolje otvorili susret i poveli sa 12:0. Promo je uspio do kraja prvog perioda da konsoliduje redove i da na prvi dvominutni predah odu sa rezultatom 20:13.

Dobru igru gosti su nastavili i do poluvremena, a u finišu poenima Šejna Getlinga prvi put su poveli 32:33. Ipak, Tuzlaci su na poluvremenu imali prednost 35:33. Do 41:41 gledana je izjednačena utakmica u "Mejdanu", a potom su domaći napravili seriju 10:0 i otišli na 51:41. U posljednji period ušlo se s rezultatom 68:49 za domaćina, a Tuzlaci su rutinski priveli utakmicu kraju i novom pobjedom zadržali prvu poziciju.

Najefikasniji u Slobodi bili su Haris Delalić sa 27, Đoko Šalić sa 20 i Ibrahim Durmo sa 15 poena. Kod Proma istakli su se Šejn Getling sa 18, Ibrahim Mulaomerović sa 15 i Aleksandar Ilić sa 13 poena.

U preostala dva subotnja meča Bratunac je doživio debakl na gostovanju kod Sparsa (113:76), dok je mrkonjićka Mladost trijumfovala nad Zrinjskim (67:60), a Posušje nad Radnikom (82:80).

Devetnaesto kolo večeras zaključuju Borac i Leotar.

Rezultati 19. kola: Spars - Bratunac 113:76, Posušje - Radnik 82:80, Mladost - Zrinjski 67:60, Sloboda - Promo 90:70. Juče: Borac - Leotar (17). Slobodni su bili Bosna i Široki. Poredak: Sloboda 32 bod, Široki 28 (-1), Leotar 27 (-1), Spars 26 (-1), Posušje 26 (-1), Borac 24 (-3)... (Fena)