Utakmica 3.kola ženskog FIBA Evrokupa između Lublina (Poljska) i Horizonta (Bjelorusija) omogućila je da se nakon 15 godina sastanu dvojica istaknutih Dobojlija, Zlatan Prešić i Goran Šljivić.
Prešić je već godinama priznati košarkaški stručnjak u Bjelorusiji (pomoćni trener ženske reprezentacije), a trenutno je trener ženske ekipe Horizonta, dok je Šljivić trenutno najbolji sudija u Austriji, a koji je dobio priliku da sudi utakmicu u Poljskoj koja je inače završena u korist Horizonta.
Njihova veza datira još iz perioda kada su bili stanovnici Doboja, Goran je jedno vrijeme trenirao košarku upravo kod Prešića. Kasnije su im se putevi razišli, Šljivić je upisao magistraturu u Beču, kasnije je dobio i austrijski pasoš, te je postao FIBA sudija.
“Uvijek sam znao da ima taj filing za sudiju. Zaista sam sretan što smo se sreli nakon toliko godina. Toliko sam bio ispunjen sreće. Družili smo se koliko smo imali vremena i sada nastavlja svako svojim putem”, rekao je za “Nezavisne” Zlatan Prešić.