Zagorac promašio za pobjedu, Partizan poražen u Istanbulu

Košarkaši Partizana izugubili su na gostovanju od Darušafake 65:63 u trećem kolu Evrokupa.

Izabranici Andree Trinkijerija doživjeli su prvi poraz u drugoj fazi drugog po rangu evropskog košarkaškog takmičenja, prenosi B92.

Partizan je utakmicu ispustio sredinom treće četvrtine kada je dopustio Dački da preuzme kontrolu.

Crno-beli su pokušali da se vrate i uspjeli su u toj namjeri.

Viđena je drama u posljednjem minutu, Zagorac je imao šut za pobjedu, ali je promašio sve, čak ni obruč nije pogodio. Lopta je pripala Darušafaki, a kako je do kraja ostalo dvije sekunde, utakmice je bila gotova.

Najefikasniji u poraženom timu bili su Zagorac, Pejdž i Mekadu sa po 13 poena.

Darušafaku je predvodio Berk Demir sa 13, Džouns je ubacio 12, dok je Braun imao 11 poena.

Partizan u narednom kolu dočekuje Darušafaku. Utakmica se igra za nedjelju dana u dvorani "Aleksandar Nikolić" (20h).

Utakmica je otvorena u sporom ritmu, odbrane su bila na nivou, što znači da smo od starta dobili meč kakav smo očekivali.

Poeni su se teško postizali, a minimalna prednost bila je na strani domaćeg tima. Poslije deset minuta rezultat je bio 15:12.

Crno-beli zaigrali su mnogo bolje u drugoj četvrtini. Mekadu je sa nekoliko sjajnih poteza digao ekipu i ekipa Andree Trinkijerija je preuzela kontrolu.

Partizan je na dva minuta do kraja imao maksimalnih šest poena prednosti, ali je Dačka serijom 6:0 uspjela da se vrati. Na pauzu se otišlo sa +2 crno-belih, 30:32.

Srpski predstavnik dobro je otvorio treću četvrtinu, ali je onda uslijedio neočekivani pad. Turci su preuzeli kontrolu, počeli su da pogađaju teške šuteve i do kraja nisu ispuštali prednost.

Pogocima Markusa Pejdža i Radeta Zagorca, Partizan je uspio da unese dramu u završnicu, ali je podbacio kada je bilo najvažnije. Crno-beli su imali napad za pobjedu, Zagorac je pokušao da bude heroj, međutim bacio je "er bol" i utakmica je bila gotova.