Zenit savladao Partizan, prvi poraz Trinkijerija

Tanjug

Košarkaši Partizana poraženi su na gostovanju Zenitu u Sankt Peterburgu sa 75:71 (20:22, 20:22, 18:10, 17:17), u utakmici 7. kola C grupe Evrokupa.

Za prvi poraz od dolaska trenera Andree Trinkijerija presudila je treća četvrtina, u kojoj je ruski tim nadoknadio "minus četiri" sa poluvremena, a potom stekao prednost koju je sačuvao do kraja.

Najefikasniji u ekipi Zenita bio je Sergej Karasjov sa 21 poenom, dok je Vladislav Truškin ubacio 12 poena. Marko Simonović je u igri proveo samo tri minuta i nije se upisao u strijelce.

Kod Partizana Vanja Marinković postigao je 11 poena, a jedini dvocifren bio je još Markus Pejdž sa 10.

Crno-bijeli su i dalje posljednji na tabeli sa skorom 2-5 i sve manjim šansama za plasman u narednu fazu.

U sljedećem kolu Partizan 21. novembra dočekuje Valensiju.