Zvezda ide po titulu, nakon drame pobijedila Budućnost

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Budućnost 85:79 u drugom meču finalne serije ABA lige.

Crvena zvezda sada vodi 2:0 u finalnoj seriji i na jednu pobjedu je od nove titule u ABA ligi.

Naredni meč igra se u subotu u Podgorici i tada će Crvena zvezda imati meč loptu, prvu od eventualne tri. Eventualni četvrti meč se igra ponovo u Podgorici, dok bi se peti igrao u Beogradu.

Zvezda je sjajno otvorila utakmicu.

Budućnost nije imala rješenja za razigranog Lojda i centarsku liniju Zvezde, pošto je dominacija pod košem nastavljena i kada je Kuzmić zamijenio Noka.

Na to se nadovezao sjajni Ognjen Dobrić i Zvezda je poslije prve četvrtine imala +13. Ubacili su 30 poena za 10 minuta košarke.

Na startu druge četvrtine poenima Lojda i Dobrića Zvezda odlazi na +20, a na drugoj strani su se razigrali Nikolić i Dela Vale, pa Budućnost serijom 8:0 malo smanjuje zaostatak.

Dobrić je nastavio da "rešeta" u svom stilu i imao je 17 poena na poluvremenu, dok je sa nekoliko sjajnih poteza i Noko zaključio svoje sjajno poluvreme i Zvezda je imala +14.

Treća četvrtina bila je veoma loša za Crvenu zvezdu.

Postigli su samo osam poena za 10 minuta košarke, dok je Budućnost ubacila 29 poena.

Prvo su ih serijom 15:2 stigli i došli na poen zaostatka, a onda su preko Nikolića, Rida i Kobsa došli do potpunog preokreta.

Zvezda nije mogla ništa da ubaci, mučila se u svakom napadu, dok je u napadu gostujuće ekipe sve išlo sjajno.

Od +20, Zvezda je došla do -7 pred poslednjih 10 minuta.

Nikolić je nastavio da pogađa i u četvrtoj četvrtini i Budućnost je održavala prednost, a Zvezda je za pet minuta košarke u posljednjoj duonici postigla četiri poena.

Ali onda kreće serija Crvene zvezde - na 3:38 do kraja serijom 11:0 Zvezda ponovo dolazi do prednosti.

Ivanović je na minut i po do kraja pogodio trojku za vođstvo gostujuće ekipe, ali odmah uzvraća Dobrić za +2 i krade loptu.

Lojd sa dva bacanja donosi +4 Zvezdi na 35 sekundi do kraja.

I onda sa još dva bacanja, Marko Simonović rešava utakmicu.