Zvezda izgubila u Monaku, treći vezani poraz u Evroligi

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u gostima od Monaka rezultatom 70:62, na otvaranju šestog kola Evrolige.

Zvezdi je ovo treći uzastopni poraz u eliti (2-4), dok je Monako prekinuo takav niz i stigao do skora 3-3.

Regionalni šampion je imao dvocifren zaostatak tokom druge četvrtine, ali je u trećoj uspio da odgovori rivalu i preokrene rezultat.

Monako je vratio vođstvo u završnici tog kvartala i da je zadrži tokom posljednjeg – i na kraju slavi u ovoj utakmici bez ikakvog ritma.

Najbolji u redovima Zvezde bio je Nejt Volters, koji je imao 18 poena (8/9 za dva, 0/3, 2/2 bacanja) i pet asistencija. Ipak, u finišu je promašio neke otvorene trojke, te gosti nisu mogli da novog preokreta.

Nedostajalo je Zvezdi kreativnosti u napadu, dobrih šuteva, naročito u posljednjoj četvrtini, tokom koje je Monako relativno rutinski priveo meč kraju.

Izabranici Dejana Radonjića naredni duel igraju u Milanu protiv Armanija, u četvrtak od 20:30.