Zvezda lako do pobjede protiv FMP-a u ABA ligi

Košarkaši Crvene zvezde savladali su FMP 90:82 u meču 26. kola ABA lige. Domaća ekipa je na poluvremenu imala poen prednosti, a pitanje pobjednika riješeno je u trećoj četvrtini koju je Zvezda dobila sa 24:12.

Dejan Radonjić je rasporedio minute na svih 12 igrača, a najefikasniji je bio Luka Mitrović sa 17 poena i 10 skokova, dok su Stefan Lazarević, Ognjen Dobrić i Nikola Ivanović ubacili po 12. Najbolji u timu FMP-a bio je Ebuka Izundu sa 23 poena i devet skokova, a Amerikanac Brajs Džons je upisao 19 poena i sedam asistencija.

Crvena zvezda je na čelu ABA lige sa 21 pobjedom i dva poraza, a do kraja ligaškog dijela sezone odigraće mečeve protiv Budućnosti u Podgorici (16. aprila), Borca u Čačku (20. aprila) i Igokee u Beogradu (23. aprila). FMP je obezbijedio plasman u plej of, ima skor 14/11 i ostaje mu da odigra utakmicu protiv Cedevita Olimpije u Železniku (22. aprila).