Zvezda nakon drame srušila Makabi

Ekipa Crvene zvezde pobijedila je poslije drame Makabi iz Tel Aviva u četvrtom kolu Evrolige, 87:84.

Crveno-bijeli su solidno započeli utakmicu i preko Feldina došli do ranog vođstva od 7:3.

Ipak, gosti iz Tel Aviva su ubrzo uzvratili, napravili seriju 7:0 i od sredine druge četvrtine kontrolisali su utakmicu.

Zvezda je odgovorila u drugoj dionici i preko Ročestija smanjila na -1, 36:37.

Međutim u posljednja dva minuta, crveno-bijeli su popustili pa se na pauzu otišlo sa dvocifrenom prednošću Makabija 49:39.

Crveno-bijeli su mnogo bolje pristupili meču u nastavku i poslije samo nekoliko minuta uspjela da uhvati priključak. Igru Zvezde nosili su Ročesti, Feldin i Bjelica koji su pogađali važne šuteve.

U četvrtoj dionici viđena je prava drama, igralo se koš za košem, a najvažniji koš ispostaviće se od Ročestija koji je poentirao na 15 sekundi do kraja meča.

Dešon Tomas je potom promašio za pobjedu, a Zvezda je dobro zagradila i odbranila. Lazić je bio fauliran na 0,9 do kraja meča i bilo je jasno da su crveno-bijeli stigli do važnog trijumfa.

Najefikasniju pobjedničkom sastavu bio je Tejlor Ročesti sa 22 poena i pet asistencija, Feldin je ubacio 19 uz osam uspješnih dodavanja, dok je Bjelica imao 16.

Kod gostiju, Tomas je ubacio 28, a Pjer Džekson 14. Džona Bolden i Majkl Rol su ubacili po 11.