Zvezda poslije drame i produžetka srušila CSKA

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su CSKA u petom kolu Evrolige rezultatom 86:84.

Zvezda je poslije pet uzastopnih poraza od moskovskog giganta konačno uspjela da ga pobijedi, prvi put od 2016. godine.

Crveno-bijeli su na učinku od dvije pobjede u četiri meča, dok je CSKA sada na dva trijumfa i tri neuspjeha, uz meč "viška".

Zvezda je pokazala koliko je "žilava" ekipa jer je početkom drugog poluvremena gubila sa čak 14 razlike.

Sve su to crveno-bijeli nadoknadili, igrali i protiv nestvarnog Danijela Heketa i protiv sopstvenih jeftinih grešaka u napadu i poslije produžetka su riješili meč.

Ključni momenti za pobjedu Zvezde desili su se tek na kraju četvrte četvrtine i u produžetku.

Prvo je Dejan Davidovac serijom od pet poena pred kraj meča vratio prednost Zvezdi, a Džordan Lojd je poslije promašaja Majka Džejmsa i sam promašio trojku za pobjedu na rezultatu 73:73.

U produžetku je Emanuel Teri dobio dva alej-upa od Tejlora Ročestija, a Džordan Lojd se nadovezao serijom svojih poena i riješio fantastičan meč. Treba napomenuti da je u tim trenucima veoma važnu rampu na Majku Džejmsu izveo Duop Rit, a Džejms je kasnije pogodio drugi obruč na šutu za pobjedu, prenosi "Telegraf.rs".