Zvezda preokretom savladala Žalgiris i nastavila pobjednički niz

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su večeras u Beogradu Žagiris 77:73 u 12. kolu Evrolige.

Zvezda je tako nastavila pobjednički niz, pošto su prije ovog meča dobili devet utakmica u nizu u svim takmičenjima, uključujući i dva "vječita" derbija.

Žalgiris je dosta dobro otvorio meč, napravio prednost, koju je održavao do kraja prve četvrtine, koja je završena sa osam poena prednosti za njih.

Zvezda je nešto bolje otvorila drugu četvrtinu i uspjela da preokrene sa sjajnom serijom od 9:0. Do kraja poluvremena Žalgiris je uspio da ode na pauzu sa prednošću od pola koša (36:37).

U trećoj četvrtini Nedović je svojim trojkama pokušao da prodrma svoje igrače i održi Zvezdu u meču, pa se pred posljednju četvrtinu završilo sa +2 za Žalgiris.

Posljednju četvrtinu obilježio je košarkaš "crveno-bijelih" Vildosa, koji je svojom nestvarnom realizacijom trojki uspio da preokrene meč i dovede ekipu Zvezde u vođstvo.

Najefikasniji u redovima Zvezde bili su Vildosa sa 27 i Nedović sa 21 poenom, dok je kod gostiju najfegikasniji bio Evans sa 18.