Zvezda se osvetila Breši, ubacila joj preko 100 koševa

Košarkaši Crvene zvezde ubjedljivo su savladali Brešu 103:67 u devetom kolu Evrokupa.

Crveno-bijeli su se surovo osvetili Italijanima koji su ih prije nekoliko nedelja prvi pobjedili u sezoni.

Zvezda je odigrala maestralno u prvom poluvremenu u kojem je stekla čak 43 poena prednosti (65:22).

Crveno-bijeli su ovom pobedom stigli na korak od Top 16 faze, plasiraće se i zvanično ukoliko Monako kasnije pobjedi Galatasaraj.

Nakon nešto slabijeg otvaranja meča (3:4), crveno-bijeli su se brzo razigrali, pojačali odbranu i uz izuzetno raspoložen napad brzo preokrenuli na 10:4.

Uslijedila je rapsodija Zvezde u nastavku prvog poluvremena, "tukli" su crveno-bijeli sa svih strana, maestralno pogađali trojke pa je razlika konstantno rasla.

Prvo na +15 (21:6), pa preko +20 (28:8) već u 19. minutu, preko +30 (51:21) sredinom drugog kvartala do ogromnih +43 na poluvremenu.

Crveno-bijeli su nastavili da gaze Italijane i u trećem kvartalu, u kojem stižu do maksimalnih +47 (72:25), da bi u posljednjih 15 minuta malo popustili pa je Breša uz nekoliko trojki pravi seriju 11:0 na startu posljednjeg kvartala i spušta zaostatak na -27 (84:57).

Međutim, Tomić tajm-autom konačno budi svoje igrače koji se vraćaju na +39 u posljednjem minutu, te na kraju stižu do impresivne pobjede 103:67.