Zvezda ubjedljivo poražena u Vitoriji

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su na gostovanju od Baskonije 71:56 u 26. kolu Evrolige.

Aktuelni šampion Srbije i regiona pretrpio je treći poraz zaredom u svim takmičenjima, a ukupno 16. ove sezone u elitnom košarkaškom takmičenju.

"Crveno-bijeli" su izgledali loše na terenu, u pojedinim trenucima bez motivacije i sa takvim pristupom teško je mogao da se izvuče bolje rezultat.

Tokom tri četvrtine Zvezda je držala korak, imala je pet poena zaostatka u 3/4, ali je loše finiširala dionicu i u posljednju je ušla sa 11 poena zaostatka.

U četvrtoj je odigrala još slabije i Baskonija je ostvarila rutinsku pobjedu.

Najefikasniji u poraženom sastavu bio je Vladimir Štimac sa 13 poena, Panter je postigao 12, a Braun 10.

Pobjednika je predvodio Tornike Šengelija sa 18 poena, Šilds je postigao 15, dok je Majkl Erik postigao 10.

Zvezda je dobro otvorila utakmicu, poslije dva minuta je bilo 7:2, međutim Baskonija predvođena Šengelijom i Šildsom je uspjela da preokrene.