Olimpijske igre

Hiršer olimpijski pobjednik u kombinaciji

Šestostruki osvajač Velikog kristalnog globusa Marsel Hiršer slavio je u kombinaciji na prvoj utrci alpskog skijanja na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Iako zvuči nevjerovatno, Hiršer je tako osvojio svoju prvu zlatnu olimpijsku medalju.

Nakon 12. mjesta u spustu sa zaostatkom od svega 1,32 sekunde, Austrijanac se sjurio u slalomu prema cilju i pomeo konkurenciju.

Srebrnu medalju osvojio je Francuz Aleksis Panturo, koji je na kraju zakasnio svega 23 stotinke za pobjednikom, a bronza je išla njegovu sunarodnjaku Viktoru Mufa-Žandeu (+1,02).

Drugoplasirani iz spustaškog dijela, Norvežanin Aksel Lund Svindal, nije se ni pojavio na startu slaloma, dok je trećeplasirani Matias Majer nagazio jednu kapiju na sredini staze i u padu pokosio nekoliko sudija uz stazu.