Ostali sportovi

Ada Avdagić zlatna na G1 Balkan kupu

Reprezentativka Bosne i Hercegovine Ada Avdagić osvojila je zlatnu medalju u kategoriji seniorki do 53 kilograma i novih deset bodova za olimpijsku i svjetsku rang listu.

Takmičarka Tekvando kluba Sarajevo je trijumfovala na G1 seniorskom olimpijskom bodovnom turniru u Sarajevu pod nazivom 'G1 Balkan kup 2023'.

Na putu do zlatne medalje Avdagić je ostvarila četiri pobjede. U prvom kolu je slavila protiv turske takmičarke 2:0, u drugom je savladala špansku takmičarku 2:0, da bi u polufinalu nakon dramatične borbe bila bolja od renomirane takmičarke iz Hrvatske rezultatom 2:0. Avdagić je finalu bila bolja od predstavnice Srbije sa 2:0.

Na takmičenju je nastupilo 600 takmičara iz 150 klubova iz 44 države.

Novim podvigom Ada Avdagić još jednom je opravdala i nominaciju među tri najbolje sportistkinje u najrelevantnijem Izboru najboljeg sportiste BiH u organizaciji Nezavisnih novina i Radio televizije BiH.

Manifestacije će se održati 18. decembra u Sarajevu u Kongresnoj dvorani hotela „Holiday“.