Ostali sportovi

Aleksandra Samardžić bronzom se približila Parizu

Aleksandra Samardžić džudo reprezentativka Bosne i Hercegovine osvojila je bronzanu medalju na Grand Pri turniru u Austriji.

Sa novih 350 bodova bh. takmičarka je ujedno učvrstila poziciju koja vodi na Olimpijske igre u Parizu.

U osmini finala bila je bolja od predstavnice Portugala. U četvrtfinalu je savladala predstavnicu Australije, dok je u polufinalu poražena od Italijanke. U meču za bronzu uspjela slavila je protiv takmičarke iz Poljske.

„Ova medalja je jako značajna zato što donosi velike bodove, 350 bodova za svjetsku i olimpijsku rang listu što je svakako veliki korak prema Olimpijskim Igrama koje se na ljeto održavaju u Parizu“, rekla je Aleksandra Samardžić.