Ostali sportovi

Bostandžić do zlata u Poreču

Mladi karatista Anes Bostandžić danas je u Poreču osvojio titulu prvaka u juniorskoj Svjetskoj ligi i na taj način napravio ogroman rezultat na svjetskoj sceni.

Bostandžić, koji je inače juniorski reprezentativac BiH i takmičar karate kluba Šampion sa Ilidže, ušao je u finale sa Danilom Anisimovom iz Belgije, kojeg je savladao i u BiH se vraća sa zlatnom medaljom.

Njegov trener Denis Muhović ističe kako je imao velika očekivanja od Svjetske lige, ali da Anes već odavno nadmašuje njegova očekivanja, te da je BiH u Bostandžiću dobila karatistu, koji je spreman i za najveća dostignuća.

Bostandžić je do finala stigao pobjedama nad Nijemcem Paskalom Dojčom, kojeg je savladao rezultatom 9:2. Zatim je pao i trećerangirani sa svjetske liste Slovak Malik Bagaev (7:1), nakon čega je na red došao i Ukrajinac Devid Šatohin (8:6). Ova borba je ujedno bila i najteža za našeg takmičara, koji je u finalu savladao Belgijanca tijesnim rezultatom 4:3.