Ostali sportovi

Cerić osvojila bronzu na Mastersu u St. Petersburgu

Najbolja bosanskohercegovačka džudistkinja Larisa Cerić sezonu je okončala osvajanjem bronzane medalje na Masters turniru u St. Petersburgu.

Cerić, koja je proglašena najboljom sportistkinjom u BiH u 2017. godini, večeras je osvojila treće mjesto u kategoriji +78 kg, upotpunivši tako kolekciju medalja, nakon što je u ovoj godini osvojila srebro na Svjetskom prvenstvu Open kategorije u Marakešu te bronzu na Evropskom prvenstvu u Varšavi.

Na posljednjem turniru u ovoj godini okitila se bronzom na World tour Mastersu u St. Petersburgu, u konkurenciji 16 najboljih takmičarki sa Svjetske rang liste.

Na Mastersu je nastupila i Aleksandra Samardžić, koja je osvojila peto mjesto u kategoriji do 70 kg.