Predstavnici Kik boks klub Laktaši se vraća sa odličnim uspjehom sa Evropskog kupa održanog prošlog vikenda u Sarajevu.
Na turniru je nastupilo oko 1.000 takmičara iz 20 zemalja, a David Mudrinić je osvojio Evropski kup, dok je Zare Đurđević osvojio srebro.
David Mudrinić je pobjedom prekidom u prvoj rundi protiv borca iz Hrvatske plasirao u finale gdje je ponovio rezultat i protiv borca iz Sjeverne Makedonije i došao do zlata.
Zare Đurđević je imao pobjedu prekidom u osmini finala, u četvrtfinalu pobjedio je jednoglasnom odlukom sudija, a polufinale slavio je opet prekidom. U finalu je izgubio sudijskom odlukom 1:2, saopšteno je iz kik boks kluba Laktaši.
Trener Igor Grbić je istakao da je prezadovoljan nastupom svojih takmičara.
"David je nastavio niz pobjeda ovo je 16 pobjeda za redom, koja mu je donjela i prvo mjesto na svjetskoj WAKO rang listi. Zare je ostvario tri fenomenalne pobjede, u finalu je bila borba nijansi, tako da smo prezadovoljni svi u klubu. Očekuje nas narednog vikenda Državno prevnstvo u Laktašima koje će trajati dva dana gdje smo mi domaćini. Nadamo se nastavku dobrih rezultata", rekao je trener, Igor Grbić.