Ostali sportovi

Derbi bez pobjednika

S. Šišić

Derbi susret 17. kola Premijer lige BiH u fudbalu, ali i utakmica koja bi mogla riješiti pitanje prvaka BiH, odigrana sinoć u Mostaru između Zrinjskog i Sarajeva završena je remijem 1:1. Za dva izgubljena boda više mogu žaliti domaći fudbaleri koji su u prvom poluvremenu propustili priliku da nokautiraju protivnika. Prije svih propisno se ispromašivao i obrukao Matija Matko, bivši igrač Sarajeva, koji je sinoć nosio dres popularnih "plemića".

Zrinjski je od prvog sudijskog zvižduka krenuo otvoreno ka gostujućem golu, a u vođstvo su domaći došli već u 11. minutu. Mario Ivanković odlično je centrirao s lijeve strane, a Ivica Džidić zaboravljen od odbrane `bordo` tima loptu je glavom pospremio u nebranjeni dio Alaimovog gola. Pet minuta kasnije Sarajevo je imalo najbolje priliku za izjednačenje, ali je Toni Pezo sa gol linije loptu izbio u korner.

Prvu stopostotnu priliku Matko nije uspio realizovati u 21. minutu, kada je iz neposredne blizine šutirao preko gola. Deset minuta kasnije isti igrač promašio je loptu kada je gol bio prazan, a u sudijskoj nadoknadi u situaciji jedan na jedan s Alaimom pogodio je golmana Sarajlija. Nekoliko minuta prije toga Zoran Rajović nije pogodio gol iz dobre prilike, a lopta je od prečke otišla u gol aut.

U nastavku susreta domaći su se povukli, Sarajevo je preuzelo inicijativu što su uspjeli okruniti izjednačujućim pogotkom. Ivica Džidić oklijevao je da izbije loptu do koje je došao Almir Turković, ušao je u šesnaesterac gdje ga je srušio Romeo Mitrović, a sudija Novo Panić pokazao je na bijelu tačku. Siguran s 11 metara bio je Marsijano Nasimento. Do kraja susreta nije bilo više izglednih prilika, a gosti su na kraju zadovoljniji poslije derbija.

UhapŠen jedan navijač

Sat vremena prije utakmice u Mostaru policija je uhapsila jednog navijača Zrinjskog zbog osnovane sumnje da je bacio flašu na policijski automobil i tom prilikom razbio zadnju šajbnu. Incident se desio ispred Ekonomske škole u Ulici kralja Tomislava kada se grupa navijača Zrinjskog, popularnih `Ultrasa`, kretala prema stadionu. Zahvaljujući intervenciji Specijalne policije težih nereda nije bilo, a identifikovanog izgrednika incidenta policija je uhvatila ispred stadiona. Na stadion Zrinjskog policija je nekoliko sati prije početka utakmice dovezla u policijskim vozilima i 200-300 navijača Sarajeva koji su u Mostar većinom došli vozom.

REZULTATI

  • Juče
  • POSUŠJE: Posušje - Velež 3:2
  • ŽEPČE: Žepče - Radnik 3:0
  • MOSTAR: Zrinjski - Sarajevo 1:1
  • U subotu
  • SARAJEVO: Željezničar - Jedinstvo 3:0
  • ORAŠJE: Orašje - Modriča Maksima 2:1
  • BANJALUKA: Borac - Slavija 1:2
  • ZENICA: Čelik - Široki Brijeg 2:1
  • TUZLA: Sloboda - Leotar 3:1

Tabela

  • 1. Sarajevo       17        10        4          3          21:69   34
  • 2. Zrinjski         17        9          3          5          41:23   30
  • 3. Orašje          17        8          3          6          24:16   27
  • 4. Š. Brijeg       17        8          3          6          22:17   27
  • 5. Velež            17        8          3          6          27:23   27
  • 6. Modriča M. 17        8          3          6          24:20   27
  • 7. Slavija          17        9          0          8          23:20   27
  • 8. Žepče           17        7          3          7          20:23   24
  • 9. Željezničar    17        6          5          6          30:21   23
  • 10. Čelik          17        7          2          8          15:19   23
  • 11. Posušje      17        7          2          8          24:33   23
  • 12. Borac         17        7          0          10        26:28   21
  • 69. Sloboda     17        6          3          8          20:28   21
  • 14. Jedinstvo    17        6          2          9          21:37   20
  • 15. Leotar        17        6          1          10        21:28   19
  • 16. Radnik       17        5          1          11        69:24   16

Najčitanije