Ostali sportovi

Doček za srpske odbojkaše u 20 sati ispred Skupštine grada Beograda

Doček za srpske odbojkaše, koji su osvojili zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Francuskoj, biće organizovan večeras u 20 sati ispred Skupštine grada Beograda.

Odbojkaši bi oko 12.30 trebalo da stignu na aerodrom "Nikola Tesla" u Beogradu.

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić organizovaće u 14 sati prijem za odbojkašku reprezentaciju.

Srpski odbojkaši postali su šampioni Evrope, pošto su sinoć u finalu Evropskog prvenstva u Parizu pobijedili Sloveniju poslije preokreta 3:1 (19:25, 25:16, 25:18, 25:20).

U svom četvrtom finalu na EP Srbije je došla do treće zlatne medalja, a prethodno je šampion Evrope bila 2001. i 2011. godine.

Srpski odbojkaši su takmičenje na Starom kontinentu završili bez ijednog poraza, a u finalu su opravdali ulogu favorita.