Ostali sportovi

Dvije medalje bh. džudistima na Evropskom kupu

Dvije medalje osvojili su džudisti Bosne i Hercegovine prvog takmičarskog dana na Evropskom kupu za juniore u Sarajevu.

Sofije Pajić osvojila je zlato pobijedivši u finalu kategoriji do 78 kilograma takmičarku iz Srbije Jovanu Stjepanović.

Dodatni razlog za zadovoljstvo domaćim fanovima dala je i Lana Bjelica koja se okitila bronzanom medaljom u kategoriji preko 78 kilograma, u kojoj je trijumfovala Hrvatica Marčelina Vranješ.

Na kontu reprezentacije Bosne i Hercegovine mogla je biti koja medalja više, ali Elma Poprženović (do 70 kg) i Darko Topalović (do 73 kg) svoje borbe nisu uspjeli riješiti onako kako su željeli.

Takmičenje na Evropskom džudo kupu za juniore "Sarajevo 2024" nastavlja se danas.