Karate akademija "Arnela Odžaković" još jednom je potvrdila kvalitet i uspješan rad na Državnom prvenstvu Bosne i Hercegovine u Bihaću, gdje su mladi takmičari ostvarili zapažene rezultate među najboljim klubovima i karatistima.
Na Prvenstvu je nastupilo osam predstavnika Akademije, a kući su se vratili sa četiri osvojene medalje, uključujući dvije titule državnih prvakinja Bosne i Hercegovine.
Najsjajnija odličja osvojile su Ajla Korjenić u kategoriji borbi za djevojčice od 12 godina preko 50 kilograma, te Lejla Talić u kategoriji djevojčica od 13 godina do 49 kilograma, koje su postale državne prvakinje BiH.
Muhamed Mušović osvojio je srebrnu medalju i titulu viceprvaka države u kategoriji dječaka od 12 godina do 52 kilograma, dok je Dino Talić stigao do bronzane medalje u katama za dječake od devet godina.
Dobre nastupe ostvarili su i Omar Mahmutagić i Harun Bukva, koji su zauzeli peta mjesta. Iz kluba ističu da su i takmičari koji ovog puta nisu osvojili odličja prikupili vrijedne bodove za nastup na Balkanskom prvenstvu koje će biti održano u Istanbulu u Turskoj.
Takmičare su na Prvenstvu vodile trenerice Arnela Odžaković Bunar i Emina Gagula.