Ostali sportovi

EP u džudou: Sestre iz Banjaluke kreću u borbu za medalje

EP u džudou: Sestre iz Banjaluke kreću u borbu za medalje
Foto: Ustupljena fotografija | EP u džudou: Sestre iz Banjaluke kreću u borbu za medalje
Nezavisne novine

BANJALUKA - Članice banjalučkog Džudo kluba Kodokan, sestre Mia i Tea Simić, nastupiće na Evropskom prvenstvu koje će biti održano od 29. juna do 1. jula na Gran Kanariji.

Mia Simić takmičiće se u kategoriji do 57 kilograma, dok će njena mlađa sestra Tea nastupiti u kategoriji do 52 kilograma.

Posebnu pažnju privlači Tea Simić, jedna od najvećih mladih nada džudo sporta u Bosni i Hercegovini, koja se trenutno nalazi na 39. mjestu svjetske rang-liste u kadetskoj konkurenciji.

Ove godine ostvarila je zapažen rezultat osvojivši bronzanu medalju na Kadetskom evropskom kupu u Poreču, na kojem je učestvovalo više od 900 takmičara iz brojnih zemalja. Pored toga, osvojila je i dva peta mjesta na evropskim kupovima u Portugalu i Sloveniji.

Uspješna je i Mia Simić, kojoj će predstojeće Evropsko prvenstvo biti prilika za osvajanje novih bodova nakon prelaska u višu težinsku kategoriju. Mia iza sebe već ima značajno međunarodno iskustvo, a prošle godine predstavljala je Bosnu i Hercegovinu na Evropskom olimpijskom festivalu mladih (EYOF) u Skoplju.

Nastup sestara Simić na Evropskom prvenstvu predstavlja još jednu potvrdu kvalitetnog rada Džudo kluba Kodokan, ali i veliki uspjeh za banjalučki i bh. džudo, koji će na jednom od najznačajnijih takmičenja za mlade sportiste imati dvije predstavnice iz iste porodice.

Najčitanije