Ostali sportovi

EYOF: Austrijanka Eger osvojila zlatnu medalju u veleslalomu

Austrijanka Magdalena Eger osvojila je danas zlatnu medalju u veleslalomu na Evropskom omladinskom olimpijskom festival (EYOF) ”Sarajevo i Istočno Sarajevo 2019”.

Nakon što je prije dva dana slavila u slalomu, Eger je danas bila najbolja i u veleslalomu na Jahorini, gdje je uvjerljivo slavila ispred konkurencije sa više od dvije sekunde prednosti ispred drugoplasirane takmičarke iz Slovenije.

Nakon dvije vožnje na stazi na Jahorini Eger je bila najbrža, ukupnim vremenom 2:16.38, dok je srebro osvojila Rebeka Oblak iz Slovenije (2:19.00).

Broznana medalja pripala je Aksel Ševrier iz Francuske (2:19:02).

Time su završena pojedinačna takmičenja u alpskom skijanju za djevojke, sutra je na rasporedu veleslalom za skijaše, dok će u petak biti održano takmičenje u paralel slalomu.