Ostali sportovi

Energija najbolja, na “Srpskoj open” zablistala Anđela Stojić

BANJALUKA - U Banjaluci je održan 2. Međunarodni karate turnir “Srpska open 2021” na kojem je učeće uzelo preko 600 takmičara iz nekoliko zemalja.

Podijeljen je veliki broj medalja, a sada već tradicionalno Karate klub Energija se može pohvaliti sjajnim rezultatima.

U Banjaluci je ponovo zablistala mlada Anđela Stojić. Takmičarka Energije koja je najuspješniji klub, osvojila je prva mjesta u konkurenciji kadetkinja (-54), juniorki (-53), te ekipno za kadetkinje i juniorke, te time ponijela epitet najuspješnije takmičarke na Srpskoj open.

Tri zlatne medalje osvojili su Dejan Janjić i Pavle Dujaković, dok je Sergej Vučić uz dva prva mjesta imao i jedno drugo.

Iza Energije, najzadovoljniji mogu biti i u KK Sinđelić koji je takođe osvojio žetvu medalja, a uspješni su bili i takmičari KK Panteri iz Bijeljine (9 medalja), kao karatisti “Do” iz Tuzle koji su se vratili sa osam odličja.