Fu
Posljednji neuspjesi kluba svima su teško pali u Slaviji. Suze predsjednika Dragana Kuline nakon revanša finala Kupa BiH i subotnjeg poraza 0:1 od Širokog Brijega sve govore, a da je najveći razlog neuspjesima `neko drugi` tvrdi Bogdan Čeko, direktor Slavije:
`Slavija je definitivno od strane sudija najoštećeniji klub u protekloj sezoni i za to imam mnogo argumenata. Pogotovo smo oštećeni u finišu prvenstvene trke i u subotu protiv Širokog. Deset kamera je bilo na stadionu i sve se može lijepo vidjeti. Razloga za nezadovoljstvo ima puno, a kakvo je suđenje bilo, odgovor leži u slaboj ocjeni službenih lica susreta sudiji Mirku Buljanu koji je na očigled svih napravio nekoliko kardinalnih grešaka. Nećemo se žaliti u N/FS BiH, ali i satisfakcija je korisna za igrače koji neće imati previše vremena za odmor.`
Gubitak osvajanja Kupa BiH u FK Slavija poremetio je mnoge planove.
`Tempirali smo završetak radova na stadionu do 19. jula kada se igra prvo kolo Kupa UEFA, a sada je situacija drugačija, jer, prvo kolo Intertoto kupa u kojem ćemo nastupiti će do tada već biti odigrano i ne znam da li ćemo moći igrati evropske utakmice na svom stadionu. Predstoje aktivnosti da zadržimo igrački kadar, dovedemo barem dva istinska pojačanja kako bismo što dostojnije predstavljali BiH na međunarodnoj sceni, ali i dočekali novu sezonu koja je za nas veoma bitna. Naredne godine slavimo 100 godina postojanja kluba i želimo ga uveličati dobrim rezultatom`, kaže Čeko.
I kapiten Bojan Regoje nezadovoljan je subotnjim suđenjem Buljana.
`Na ishod utakmice mnogo je uticalo suđenje Buljana i njegovih asistenata. Pobjedonosnom golu Širokobriježana prethodio je prekršaj kojeg je nada mnom napravio neko od njihovih igrača. Također sam bio u poziciji da uočim nedozvoljenu situaciju koja je prethodila isključenju našeg golmana, a kao zadnji igrač lijepo sam vidio da je pomoćni sudija podigao zastavicu mnogo ranije nego što je Spalević pospremio loptu u mrežu i to kada nije bilo ni govora o nedozvoljenoj poziciji Vuksanovića i Muminovića`, rekao je Regoje.
Nakon što nisu sustigli Sarajevo u borbi za šampionsku titulu, Zrinjski ih je prestigao u borbi za drugo mjesto, a izmakao im je i trofej Kupa. Srca fudbalera, stručnog štaba i rukovodstva, kao i mnogobrojnih pristalica Slavije i juče su zato bila prepuna tuge.
Ne potcjenjuju Intertoto
`Igranje u Intertoto kupu ne smijemo i nećemo potcijeniti. Lično sam zadovoljan sezonom. Dugo smo vodili mrtvu trku sa aktuelnim prvakom Sarajevom, dugo i čvrsto držali drugu poziciju, ali sve brzo pade u vodu. Izmakao nam je i pehar namijenjen pobjedniku Kupa, ali ne smije biti očaja. Poslije odmora trebamo sve snage usmjeriti pripremama za prvi nastup u Evropi i susret sa rivalom iz Andore`, smatra Goran Simić, iskusni fudbaler Slavije.
Čeko: Srećno našima u Evropi
`Iskoristio bih priliku da Sarajevu čestitam na zasluženo osvojenoj tituli i da ostvari što bolje rezultate za BiH u Ligi prvaka. Mnogo sreće i da odu što dalje želim i Zrinjskom i Širokom Brijegu, našim predstavnicima u Kupu UEFA`, kazao je Čeko.