Ostali sportovi

Grčka najbolja u Šamcu

Grčka najbolja u Šamcu
Grčka najbolja u Šamcu
N.N.

Peti turnir prvenstva RS u uličnom fudbalu održan je u Šamcu. Preko 100 klinaca i klinceza, svrstanih u 16 ekipa, takmičilo se u četiri grupe, koje su brojale po četiri tima.

Poslije tri takmičarska dana najviše su pokazali Grci, koji nisu izgubili nijednu utakmicu. U finalu su bili bolji od Engleske 2:1 i apsolutno zasluženo osvojili prvo mjesto. Turnir je obilovao lijepim potezima, a posebno se istakla dramatičnost koja je vladala od četvrtfinala. Zanimljivo je i to da su čak četiri ekipe bile kombinovane od dječaka i djevojčica.

"Imali smo problema sa kišom u nedjelju, tako da smo završno takmičenje održali u ponedjeljak, iako je trajala škola. Publika je došla u velikom broju, što govori da se u Šamcu voli sport", rekao je Dejan Karabašić, direktor Dječjeg fudbalskog udruženja "Fair Play", koje organizuje prvenstvo. Naredni turnir uličnog fudbala igra se u Brodu od 24. do 26. septembra.

Najčitanije