Krilni fudbaler Valensije Hoakin izjavio je da se reprezentacija Španije nalazi u haosu, s kojim selektor Luis Aragones ne umije da se izbori. Aragones je Hoakina izostavio sa spiska kandidata za meč protiv Švedske.
`Furija` je prošlog mjeseca doživjela šok poraz od Sjeverne Irske u Belfastu (2:3) poslije čega je Aragones ponudio, a zatim povukao ostavku.
`Nacionalni tim u ovom trenutku je lakrdija. Znam da mi ovo što pričam neće pomoći da povratim svoje mjesto u reprezentaciji, ali selektor ne zna šta da radi`, rekao je Hoakin.
Dominantna tema u španskim medijima tokom nedjelje je bilo izostavljanje iz reprezentacije napadača Reala Raula Gonzalesa, prvi put u posljednjih deset godina, izuzimajući situacije u kojima je bio povrijeđen.
`Štampa se bavi isključivo izostavljanjem Raula, a o meni nema ni riječi, iako sam 42 puta igrao za Španiju. Raul je mnogo puta ranije mogao da bude preskočen, ali sada je postigao tri gola na dvije utakmice i zaslužio mjesto u reprezentaciji. Takve stvari mogu da izbace iz kolosjeka čitavu ekipu`, smatra Hoakin.