Ostali sportovi

Istorija: Roni O’Saliven - 30 godina poslije

Najbolji i najpopularniji igrač snukera Roni O’Saliven postao je najstariji pobjednik prvenstva Velike Britanije.

Legenda ovog sporta u utorak puni 48 godina, a juče je osvojio rekordnu osmu titulu pošto je u finalu pobijedio Kineza Dinga sa 10:7.

Ovaj najljepši mogući rođendanski poklon dolazi 30 godina poslije otkako je novembra 1993. sa samo 17 godina i 358 dana ušao u istoriju kao najmlađi šampion Velike Britanije. Tada je u velikom finalu pobijedio čuvenog Stivena Hendrija sa 10-6.

Roni je za ovu titulu inkasirao 250.000 dolara. Ovo mu je bila 22. titula sa tri prestižna turnira (Masters, UK čempionšip i Svjetsko prvenstvo), a ukupno 40. titula u karijeri.