Ostali sportovi

Kapelo: Englezi u mentalnoj blokadi

Kapelo: Englezi u mentalnoj blokadi
Kapelo: Englezi u mentalnoj blokadi
Agencije

Italijanski stručnjak Fabio Kapelo i čelnici Fudbalske federacije Engleske (FA) postigli su dogovor kojim se predviđa saradnja dvije strane do 2010. godine s mogućnošću produženja ugovora do 2012, prenijeli su juče engleski mediji.

Razgovor Kapela sa izvršnim direktorom FA Brajanom Bervikom, koji je u srijedu naveče održan na "Vembliju", trajao je tri sata. Bervik je poslije tog razgovora bio uvjeren da je Kapelo prihvatio ulogu selektora engleskog nacionalnog tima u naredne dvije i po godine, za godišnju platu od šest miliona funti, što je čak 20 odsto više od prijašnjeg najplaćenijeg stranog selektora Svena Gorana Eriksona.

U razgovoru sa čelnicima FA italijanski stručnjak je pričao o razlozima propuštanja plasmana na EURO 2008. i slabih igara u kvalifikacijama.

"Kako je moguće da igrači koji igraju na visokom nivou, u dresu reprezentacije ne odigraju dobro? Na selektoru je da u tom trenutku preuzme važnu ulogu. On čak više mora biti psiholog nego taktičar. To je stvar samo mentalne blokade igrača", pojasnio je Kapelo.

Sjetili su se engleski novinari još jednom bolnog poraza od Hrvatske koji su Englezi doživjeli pod vodstvom Stivena Meklarena.

"Pitali smo se kako je moguće da Engleska s takvom ekipom i sa tako velikim igračima nije na EP. Engleska ekipa, baš kao i španska, ima problem, jer ima 'veliku' reprezentaciju u kojoj igraju kvalitetni i poznati igrači, ali i skromne rezultate", dodao je Kapelo.

Londonski dnevnik dodaje da su dvije strane bile vrlo blizu dogovora da Kapelo ostane selektor nacionalnog tima i do Evropskog prvenstva 2012. godine, ali da su u razgovoru najviše vremena proveli precizirajući detalje koji se tiču kvalifikacija za Mundijal 2010. godine.

List naglašava da se Kapelo odmah poslije razgovora vratio kući, dok su članovi njegovog pravnog tima ostali u Londonu kako bi definisali i najsitnije pojedinosti budućeg ugovora. Italijan se proslavio osvojivši titule s Milanom, Romom, Juventusom i Real Madridom. 

Najčitanije