Ostali sportovi

Karatisti "Akademije Arnela Odžaković" osvojili 11 medalja

Karatisti „Akademije Arnela Odžaković“ iz Sarajeva osvojili su 11 medalja na međunarodnom turniru „Bosna open 2024” održanom prošlog vikenda na Ilidži.

Na takmičenju su nastupili predstavnici osam država, sa 1.321 takmičara iz 111 klubova. Karatistima „Akademije Arnela Odžaković“ pripalo je šest zlatnih i pet bronzanih odličja.

Zlatni su bili: Kaan Fazlić, Adi Ćesić, Azra Hadžić, Mona Cokoja, te Adna Rebronja u konkurenciji do 21 godine i među seniorkama. Bronze su ponijeli Imran Badnjević, Lejla Talić, Nahla Budalo, Dan Gračić i Irma Talić.

Karate „Akademija Arnela Odžaković“ u ukupnom plasmanu klubova osvajača medalja, njih 91, osvojila peto mjesto.

Organizator turnira bio je Karate klub Šampion Ilidža.