Ostali sportovi

Larisa Cerić u polufinalu EP

Larisa Cerić u polufinalu EP
Foto: N.N. | Larisa Cerić u polufinalu EP
N.N.

Najbolja bosanskohercegovačka džudistkinja Larisa Cerić plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva u Tel Avivu.

U najtežoj ženskoj kategoriji, više od 78 kilograma, Cerić je u eliminacijama zabilježila dvije pobjede u svojoj grupi. Na startu je savladala Turkinju Sebile Akbulut, dok je u 2. kolu bila bolja od Hrvatice Ivane Maranić. 

U meču za nastup u finalu Cerić će se boriti protiv Ukrajinke Jelizavete Kalanine. U drugoj polufinalnoj borbi sastaće se Holanđanka Tesi Savelkoulus i Francuskinja Romane Diko.

Danas su nastupila još dva predstavnika BiH - Harun Sadiković i Rijad Dedeić.

U kategoriji više od 100 kilograma Sadiković je na startu pobijedio Belgijanca Benjamina Harmegniesa, a u 2. kolu je zaustavljen od Ukrajinca Oleksandra Gordienka, dok je Dedeić eliminiran u 1. kolu od Rumina Eduarda Serbana u kategoriji do 90 kilograma. 

Na EP učestvuje 368 takmičara, 215 u muškoj i 153 u ženskoj konkurenciji.

(avaz.ba)

Najčitanije