Ostali sportovi

Larisa Cerić zadržala drugo mjesto na rang listi najboljih džudistkinja

Larisa Cerić je ostala na drugom mjestu na najnovijoj rang-listi Međunarodne džudo federacije (IJF).

Cerićeva je osvojila nove bodove na Gren Slemu u Dizeldorfu i sada ih ima 5.905.

Najbolja džudistkinja svijeta u kategoriji +78 kg je Idalis Otriz. Kubanka ima 6.990 poena, dok je na trećem mjestu Japanka Sara Asahina (5.750), prenosi "Klix.ba".

Cerićeva je u dosadašnjoj karijeri na velikim takmičenjima osvojila ukupno 49 medalja (6 zlatnih, 5 srebrenih i 17 bronzanih), a velika joj je želja osvojiti medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju iduće godine.