Ostali sportovi

Liga šampiona: "Brčanske princeze" poražene u Tirani

Odbojkašice Bimal Jedinstva poražene su večeras u Tirani u okviru prve utakmice 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona od ekipe Partizani sa 1:3. Po setovima je bilo 25:15, 22:25, 20:25, 20:25 za prvakinje AlbanijE.

Bh. šampionke su odigrale sjajno u prvom setu. Slavile su sa 25:15, a onda je u nastavku došlo do neshvatljivog pada u redovima Brčanki. Albanke su se probudile te su naredna dva seta riješile u svoju korist i preokrenule rezultat.

Isti scenarij viđen je i u četvrtom setu u kojem se izabranice Smaila Pezerovića nisu imale snage da se vrate u meč. Priliku za popravni imaće za sedam dana u Lukavacu kada je na programu revanš susret.

Pobjednik ovog dvomčea u 3. kolu igraće najvjerovatnije protiv mađarskog Vašaša koji je u prvom meču sa 3:0 savladao ekipu Luku iz Bara.