Ostali sportovi

Magomedov u četvrtfinalu, za medalju protiv Kubanca La Kru

Srpski bokserski reprezentativac Sadam Magomedov plasirao se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Beogradu, u kategoriji do 92 kg, pošto je sinoć ubjedljivo savladao Džemala Bošnjaka iz Bosne i Hercegovine rezultatom 5:0.

Magomedova samo još jedan korak dijeli do medalje, ali najteži mogući, pošto će rival u četvrtfinalu biti dvostruki olimpijski šampion i četvorostruki svjetski prvak Kubanac Hulio Cezar La Kruz, koji je lako savladao Iranca Tufana Šarifija 5:0.

Juče su eliminisani Semiz Aličić, u kategoriji do 60 kg, porazom od Litvanca Edgarasa Skurdelisa 5:0, odnosno Vladan Babić (+92 kg), koji je završio takmičenje porazom od Azerbejdžanca Mahameda Abdulajeva 5:0.