Ostali sportovi

ON 1 Džudo klub osvojio još jednu balkansku medalju

U Skopju je 15. i 16. juna održano Balkansko prvenstvo za uzrast pre-kadet (U-15). BiH su predstavljale tri takmičarke iz ON 1 Džudo kluba.

Tri državne prvakinje Narin Handan, Amina Merjem Hebib i Zahra Handan. Narin Handan je osvojila bronzu, te postala treća takmičarka ON 1 kluba kojoj je osvojila medalju na Balkanskim  prvenstvima. Narin je u borbi za bronzanu medalju savladala predstavnicu Rumunije te tom pobjedom obezbijedila bronzu za BiH.

Takmičarka Amina Merjem Hebib pobijedila je predstavnice Bugarske i Grčke, te se borila za bronzano odličje sa takmičarskom iz Turske, koja je bila uspješnija, pa je Amina na kraju zauzela peto mjesto.

Balkansko prvenstvo okupilo je 11 zemalja: Albaniju, Bosnu i Hercegovinu, Bugarsku, CrnuGoru, Kipar, Grčku, Kosovo, Makedoniju, Rumuniju, Srbiju i Tursku.

ON 1 klub u radu na putu sportskog razvoja i postizanja sportskih rezultata prati uprava kluba, Adnan Hadzić i Karim Hebib.